Licensed to QW Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 8/18/2017 03:52 PM
            2017 Maryland Senior Olympics - 8/12/2017 to 8/13/2017             
                                   MSO 2017                                    
                           Howard Community College                            
                                    Results                                    
 
W50 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Sappington, Angela       W54 Frederick, MD             8.99  -1.1  2 
 
W55 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Barringer, Dianne        W58 Frederick, MD            19.62  -1.1  2 
 
W60 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 byron, beverly           W64 Ellicott City, MD        12.94  -1.1  2 
 
W65 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Mason, Pamela            W65 Silver Spring, MD        10.31  -1.3 
 
W75 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Green, Rose              W79 Upper Marlboro, MD        9.54  -1.3 
  2 Hong, Gloria             W78 Sandy Spring, MD         12.46  -1.3 
 
W80 50 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lary, Audrey             W83 Brookeville, MD          14.06  -1.3 
 
M50 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 owens, keith             M54 essex, MD                 6.82  -0.3  6 
  2 Marshall, Carlton        M54 Washington, DC            6.87  -0.3  6 
  3 jackson, lionel          M52 centreville, VA           6.90  -0.3  6 
  4 Peters, Glenn            M51 Columbia, MD              7.46  -0.3  6 
  5 Cox, Dennis              M52 Aberdeen Proving Gr       7.92  -0.3  6 
  6 Wilcox, Timothy          M50 Ellicott City, MD         7.99  -0.3  6 
 
M55 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Tolin, Zac               M56 Rockville, MD             7.17  -0.9  5 
  2 Biagioni, Remo           M58 Englewood, NJ             7.61  -0.9  5 
  3 Murray, Alan             M55 Crofton, MD               8.16  -0.3  6 
  4 Brooks, Doug             M56 Hampstead, MD             8.63  -0.9  5 
 
M60 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Fan, Clayton             M62 Rockville, MD             8.09  -0.9  5 
 
M65 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Williams, Dan            M68 Reston, VA                8.34  -1.3  4 
  2 Lang, Robert             M68 Kensington, MD            8.46  -1.3  4 
  3 Mallare, Mark            M69 Columbia, MD              8.61  -1.3  4 
 
M70 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Kindt, Bruce             M70 Erie, PA                  8.34  -1.8  2 
  2 Henderson, Thomas        M70 Baltimore, MD             8.45  -1.1  3 
  3 Guy, Joseph              M70 Leonardtown, MD           8.87  -1.8  2 
  4 Polun, Nelson            M74 Bel, MD                   8.90  -1.8  2 
  5 McCall, James            M70 Unattached                9.11  -1.1  3 
  6 marovich, dave           M74 chalfont, PA              9.64  -1.8  2 
  7 Louden, David            M73 Pikesville, MD           15.19  -1.1  3 
 
M85 50 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Dempster, Darrell        M88 Annapolis, MD            17.24  -1.8  2 
 
W55 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Barringer, Dianne        W58 Frederick, MD            25.61  -0.2  2 
 
W60 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 byron, beverly           W64 Ellicott City, MD        25.05  -0.2  2 
 
W65 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Mason, Pamela            W65 Silver Spring, MD        20.16  -0.2  2 
 
W75 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Green, Rose              W79 Upper Marlboro, MD       18.59  -1.5 
  2 Hong, Gloria             W78 Sandy Spring, MD         26.64  -1.5 
 
W80 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lary, Audrey             W83 Brookeville, MD          29.77  -1.5 
 
M50 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 jackson, lionel          M52 centreville, VA          12.67q  0.9  1 
  2 Marshall, Carlton        M54 Washington, DC           12.79q  0.7  2 
  3 owens, keith             M54 essex, MD                12.91q  0.9  1 
  4 Peters, Glenn            M51 Columbia, MD             13.65q  0.9  1 
  5 Grier, Jeffrey           M51 Philadelphia, PA         13.75q  0.9  1 
  6 Cox, Dennis              M52 Aberdeen Proving Gr      14.35q  0.7  2 
  7 Hohl, Brian              M51 Adamstown, MD            14.46q  0.9  1 
  8 Wilcox, Timothy          M50 Ellicott City, MD        15.13q  0.7  2 
  9 Riesenberg, David        M50 Hagerstown, MD           15.55   0.7  2 
 
M50 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 jackson, lionel          M52 centreville, VA          12.79  -0.8 
  2 Marshall, Carlton        M54 Washington, DC           12.89  -0.8 
  3 owens, keith             M54 essex, MD                13.00  -0.8 
  4 Grier, Jeffrey           M51 Philadelphia, PA         13.64  -0.8 
  5 Peters, Glenn            M51 Columbia, MD             13.65  -0.8 
  6 Cox, Dennis              M52 Aberdeen Proving Gr      14.56  -0.8 
  7 Hohl, Brian              M51 Adamstown, MD            14.69  -0.8 
  8 Wilcox, Timothy          M50 Ellicott City, MD        15.41  -0.8 
 
M55 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 street, timothy          M57 bowie, MD                12.99  -1.0 
  2 Tolin, Zac               M56 Rockville, MD            13.08  -1.0 
  3 Lankford Sr., Leroy      M58 Laurel, MD               13.13  -1.0 
  4 Brooks, Doug             M56 Hampstead, MD            16.17  -1.0 
  5 roulhac, ronald          M58 Denver, CO               17.76  -1.0 
 
M60 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jones, Thomas            M64 Glendale, MD             13.03  -0.9 
  2 Brown, Franklin          M62 Salisbury, MD            18.68  -0.9 
 
M65 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Williams, Dan            M68 Reston, VA               15.76  -1.4 
  2 Lang, Robert             M68 Kensington, MD           15.95  -1.4 
  3 Strouss, Mack            M69 Annapolis, MD            16.45  -1.4 
  4 Belott, Raymond          M69 Olney, MD                21.22  -1.4 
 
M70 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Henderson, Thomas        M70 Baltimore, MD            15.59  -1.5 
  2 Kindt, Bruce             M70 Erie, PA                 16.00  -1.5 
  3 McCall, James            M70 Unattached               18.61  -1.5 
  4 Holton, James            M72 Elkton, MD               19.32  -1.5 
  5 Louden, David            M73 Pikesville, MD           38.03  -1.5 
 
M75 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Schwartz, Phillip        M76 Rockville, MD            27.50  -2.1 
 
M85 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dempster, Darrell        M88 Annapolis, MD            39.13  -2.1 
 
W60 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 byron, beverly           W64 Ellicott City, MD        57.36  -0.1 
 
W65 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Phillips, Hannah         W65 Alexandria, VA           35.88  -0.1 
  2 Mason, Pamela            W65 Silver Spring, MD        42.50  -0.1 
 
W70 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Berger, Nancy            W72 Hunt Valley, MD          42.76  -0.1 
 
W75 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Green, Rose              W79 Upper Marlboro, MD       36.75  -0.1 
 
M50 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Peters, Glenn            M51 Columbia, MD             28.56   0.4  3 
  2 Wilcox, Timothy          M50 Ellicott City, MD        31.96   0.4  3 
 
M55 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Murray, Alan             M55 Crofton, MD              32.82   0.4  3 
  2 Brooks, Doug             M56 Hampstead, MD            33.18   0.4  3 
 
M60 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Gant, Bernard            M61 Lumberton, NC            30.21  -1.5  2 
  2 Koehler, Alan            M62 Ashton, MD               40.33  -1.5  2 
 
M65 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Williams, Dan            M68 Reston, VA               33.35  -1.5  2 
  2 Lang, Robert             M68 Kensington, MD           33.78  -1.5  2 
  3 Strouss, Mack            M69 Annapolis, MD            36.12  -1.5  2 
 
M70 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Henderson, Thomas        M70 Baltimore, MD            33.19  -0.6 
  2 Schumacher, Fred         M70 Frederick, MD            45.92  -0.6 
  3 Louden, David            M73 Pikesville, MD         1:21.04  -0.6 
 
M75 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Simmons, Edwin           M75 Baltimore, MD            37.64  -0.6 
  2 Arnold, Richard          M76 Baltimore, MD            48.36  -0.6 
 
M80 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Colbert, Larry           M80 MD                       34.29  -0.6 
 
W50 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ceron, Marilene          W54 Columbia, MD           1:17.95  
 
W55 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kline, Sheryl            W55 Seaford, DE            1:17.94  
 
W65 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Phillips, Hannah         W65 Alexandria, VA         1:24.66  
  2 Mason, Pamela            W65 Silver Spring, MD      1:40.22  
 
W75 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Green, Rose              W79 Upper Marlboro, MD     1:40.25  
 
W85 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Aasen, Yvonne            W86 Westminster, MD        3:09.03  
 
M50 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jones, Windsor           M52 Bel Air, MD            1:00.11   4 
  2 Peters, Glenn            M51 Columbia, MD           1:03.23   4 
  3 Witmer, John             M53 New Market, MD         1:06.05   4 
  4 Pacheco, Gabriel         M54 Monroe Township, NJ    1:07.29   4 
  5 Wilcox, Timothy          M50 Ellicott City, MD      1:20.71   4 
 
M55 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Vizzi, Taras             M58 Bel Air, MD            1:07.61   3 
  2 makozy, frank            M58 beaver falls, PA       1:13.72   3 
  3 Murray, Alan             M55 Crofton, MD            1:18.66   3 
  4 Brooks, Doug             M56 Hampstead, MD          1:22.48   3 
 
M60 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Gant, Bernard            M61 Lumberton, NC          1:08.86   2 
  2 Inzana, Thomas           M64 Blacksburg, VA         1:11.07   2 
  3 Southwood, Michael       M63 Fairfax, VA            1:29.72   2 
 
M65 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Allen, Glen              M66 Baltimore, MD          1:06.35   2 
  2 Williams, Dan            M68 Reston, VA             1:18.73   2 
 
M70 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Schumacher, Fred         M70 Frederick, MD          1:54.02  
  2 Myslinski, Norbert       M70 Ellicott City, MD      1:58.87  
  3 Louden, David            M73 Pikesville, MD         4:01.22  
 
M75 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Simmons, Edwin           M75 Baltimore, MD          1:30.61   1 
  2 Arnold, Richard          M76 Baltimore, MD          2:21.53   2 
 
W50 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ceron, Marilene          W54 Columbia, MD           3:01.26  
  2 Sappington, Angela       W54 Frederick, MD          4:08.41  
 
W65 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Phillips, Hannah         W65 Alexandria, VA         3:21.97  
 
W70 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Berger, Nancy            W72 Hunt Valley, MD        4:14.17  
 
W75 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Green, Rose              W79 Upper Marlboro, MD     4:43.83  
 
W85 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Aasen, Yvonne            W86 Westminster, MD        6:47.35  
 
M50 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Feinberg, Michael        M54 Bel Air, MD            2:26.78  
  2 Pacheco, Gabriel         M54 Monroe Township, NJ    2:36.09  
 
M55 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Keaton, David            M57 Rockville, MD          2:38.65  
  2 Murray, Alan             M55 Crofton, MD            3:07.12  
  3 Brooks, Doug             M56 Hampstead, MD          3:24.17  
 
M60 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Inzana, Thomas           M64 Blacksburg, VA         2:44.60  
  2 Koehler, Alan            M62 Ashton, MD             5:16.72  
 
M65 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Schaeffer, Steven        M68 Mt Airy, MD            3:56.30  
 
M70 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Austin, Cortez           M70 Upper Marlboro, MD     3:50.99  
  2 Myslinski, Norbert       M70 Ellicott City, MD      4:42.07  
  3 Louden, David            M73 Pikesville, MD         8:14.11  
 
M75 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Simmons, Edwin           M75 Baltimore, MD          4:14.15  
 
W60 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ullman, Rosanne          W64 Wilmette, IL           9:39.31  
 
W65 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Phillips, Hannah         W65 Alexandria, VA         6:40.31  
 
W70 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Berger, Nancy            W72 Hunt Valley, MD        8:45.61  
 
W85 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Aasen, Yvonne            W86 Westminster, MD       13:16.82  
 
M50 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Feinberg, Michael        M54 Bel Air, MD            5:02.16  
 
M55 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Murray, Alan             M55 Crofton, MD            6:28.72  
 
M60 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Pointer, Maurice         M62 Baltimore, MD          5:13.92  
  2 Inzana, Thomas           M64 Blacksburg, VA         5:46.12  
 
M65 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Schaeffer, Steven        M68 Mt Airy, MD            7:43.92  
 
M70 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Myslinski, Norbert       M70 Ellicott City, MD      9:57.62  
  2 Louden, David            M73 Pikesville, MD        16:45.03  
 
M75 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Schwartz, Phillip        M76 Rockville, MD          9:05.37  
 
W50 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sappington, Angela       W54 Frederick, MD            1.20m    3-11.25 
  2 Haynes, Julia            W53 York, PA                 1.15m    3-09.25 
 
W70 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Berger, Nancy            W72 Hunt Valley, MD          0.85m    2-09.50 
 
M50 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bunch, Milton            M51 Bowling Green, VA        1.45m    4-09.00 
  2 Witmer, John             M53 New Market, MD           1.40m    4-07.00 
 
M55 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Murray, Alan             M55 Crofton, MD              1.25m    4-01.25 
 
M60 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kopp, Steven             M64 Harrisonburg, VA         1.35m    4-05.00 
  2 Toepke, Tim              M61 Columbia, MD             1.30m    4-03.25 
  3 Greco, Christopher       M62 Baltimore, MD            1.05m    3-05.25 
 
M65 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mathis, Keith            M65 Reisterstown, MD         1.35m    4-05.00 
  2 nezet, gerard            M67 arlington, VA            1.30m    4-03.25 
 
M70 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Klehm, Richard           M73 Fredericksburg, VA       1.25m    4-01.25 
  2 marovich, dave           M74 chalfont, PA             1.10m    3-07.25 
  3 Jones, James             M72 Baltimore, MD            0.90m    2-11.50 
 
M75 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Morgan, Curtis           M75 falls church, VA         1.35m    4-05.00 
 
W50 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Haynes, Julia            W53 York, PA                 1.00m    3-03.25 
 
W70 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Berger, Nancy            W72 Hunt Valley, MD          1.45m    4-09.00 
 
M50 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 masse, paul              M51 n. chesterfield, VA      3.36m   11-00.25 
 
M55 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 makozy, frank            M58 beaver falls, PA         2.49m    8-02.00 
 
M60 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Greco, Christopher       M62 Baltimore, MD            1.75m    5-08.75 
 
M65 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mathis, Keith            M65 Reisterstown, MD         1.60m    5-03.00 
 
M70 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Klehm, Richard           M73 Fredericksburg, VA       2.49m    8-02.00 
  2 marovich, dave           M74 chalfont, PA             1.30m    4-03.25 
 
W50 Long Jump Standing LJ
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Sappington, Angela       W54 Frederick, MD            1.87m   NWI   6-01.75 
 
W50 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Sappington, Angela       W54 Frederick, MD            3.17m   NWI  10-05.00 
 
W60 Long Jump Standing LJ
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Ullman, Rosanne          W64 Wilmette, IL             1.60m   NWI   5-03.00 
 
W65 Long Jump Standing LJ
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Phillips, Hannah         W65 Alexandria, VA           1.50m   NWI   4-11.25 
  2 Gelb, Lenore             W67 Silver Spring, MD        1.46m   NWI   4-09.50 
  3 Mason, Pamela            W65 Silver Spring, MD        1.45m   NWI   4-09.25 
 
W65 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Phillips, Hannah         W65 Alexandria, VA           2.96m   NWI   9-08.50 
  2 Mason, Pamela            W65 Silver Spring, MD        2.58m   NWI   8-05.75 
 
W70 Long Jump Standing LJ
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Bowens, Sylvia           W72 Frederick, MD            0.95m   NWI   3-01.50 
 
W75 Long Jump Standing LJ
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Scheminant, Lois         W77 Annapolis, MD            0.91m   NWI   3-00.00 
 
W75 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Scheminant, Lois         W77 Annapolis, MD            1.47m   NWI   4-10.00 
 
W80 Long Jump Standing LJ
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Lary, Audrey             W83 Brookeville, MD          0.73m   NWI   2-04.75 
 
M50 Long Jump Standing LJ
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Davis, Don               M51 Potomac, MD              3.03m   NWI   9-11.25 
  2 Grier, Jeffrey           M51 Philadelphia, PA         2.53m   NWI   8-03.75 
  3 Bunch, Milton            M51 Bowling Green, VA        2.48m   NWI   8-01.75 
  4 Samiec, James            M51 Trappe, MD               2.36m   NWI   7-09.00 
  5 Wilcox, Timothy          M50 Ellicott City, MD        2.28m   NWI   7-05.75 
 
M50 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Bunch, Milton            M51 Bowling Green, VA        4.55m   NWI  14-11.25 
  2 Witmer, John             M53 New Market, MD           4.32m   NWI  14-02.25 
  3 Wilcox, Timothy          M50 Ellicott City, MD        4.20m   NWI  13-09.50 
  4 Cox, Dennis              M52 Aberdeen Proving Gr      4.19m   NWI  13-09.00 
  5 Samiec, James            M51 Trappe, MD               3.85m   NWI  12-07.75 
 
M55 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Murray, Alan             M55 Crofton, MD              4.30m   NWI  14-01.25 
 
M55 Long Jump Standing LJ
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Murray, Alan             M55 Crofton, MD              2.36m   NWI   7-09.00 
  1 Biagioni, Remo           M58 Englewood, NJ            2.36m   NWI   7-09.00 
 
M60 Long Jump Standing LJ
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Brown, Franklin          M62 Salisbury, MD            2.33m   NWI   7-07.75 
 
M60 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Brown, Franklin          M62 Salisbury, MD            4.38m   NWI  14-04.50 
  2 Toepke, Tim              M61 Columbia, MD             4.04m   NWI  13-03.25 
 
M65 Long Jump Standing LJ
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Morgan, Keevan           M67 Wilmette, IL             1.98m   NWI   6-06.00 
 
M65 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Allen, Glen              M66 Baltimore, MD            3.99m   NWI  13-01.25 
  2 Morgan, Keevan           M67 Wilmette, IL             3.96m   NWI  13-00.00 
  3 Young, Jeff              M69 McLean, VA               3.21m   NWI  10-06.50 
 
M70 Long Jump Standing LJ
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Holton, James            M72 Elkton, MD               2.20m   NWI   7-02.75 
  2 marovich, dave           M74 chalfont, PA             2.03m   NWI   6-08.00 
 
M70 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 marovich, dave           M74 chalfont, PA             3.00m   NWI   9-10.25 
  2 Jones, James             M72 Baltimore, MD            2.36m   NWI   7-09.00 
 
M75 Long Jump Standing LJ
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Morgan, Curtis           M75 falls church, VA         2.09m   NWI   6-10.25 
 
M85 Long Jump Standing LJ
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Dempster, Darrell        M88 Annapolis, MD            0.78m   NWI   2-06.75 
  2 Grier, Reginald          M89 Forestville, MD          0.30m   NWI   1-00.00 
 
M85 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Dempster, Darrell        M88 Annapolis, MD            0.72m   NWI   2-04.50 
 
W50 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Sappington, Angela       W54 Frederick, MD            5.70m   NWI  18-08.50 
 
M50 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Bunch, Milton            M51 Bowling Green, VA       10.31m   NWI  33-10.00 
  2 Willis, Lloyd            M53 Unattached              10.15m   NWI  33-03.75 
  3 Witmer, John             M53 New Market, MD           9.38m   NWI  30-09.25 
  4 Samiec, James            M51 Trappe, MD               8.31m   NWI  27-03.25 
 
M55 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Murray, Alan             M55 Crofton, MD              8.12m   NWI  26-07.75 
 
M60 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Toepke, Tim              M61 Columbia, MD             7.37m   NWI  24-02.25 
 
M65 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Mathis, Keith            M65 Reisterstown, MD         7.75m   NWI  25-05.25 
 
M70 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 marovich, dave           M74 chalfont, PA             5.88m   NWI  19-03.50 
 
W50 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Haynes, Julia            W53 York, PA                 9.64m   31-07.50 
  2 Pikula, Ellen            W54 Yorktown Heights, N      8.48m   27-10.00 
 
W55 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ninomiya, Lisa           W56 Vienna, VA               7.92m   26-00.00 
 
W60 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rowens, Deborah          W63 Annapolis, MD            7.04m   23-01.25 
 
W65 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hancock, Elizabeth       W65 Falls Church, VA         4.29m   14-01.00 
 
W75 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Scheminant, Lois         W77 Annapolis, MD            6.24m   20-05.75 
 
W80 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Flatau, Frances          W82 Joppa, MD                4.60m   15-01.25 
 
W90 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dashiell, Wally          W94 Stevensville, MD         3.63m   11-11.00 
 
M50 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McLaughlin, Dennis       M53 Columbus, NJ            10.72m   35-02.00 
 
M55 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Biagioni, Remo           M58 Englewood, NJ           11.27m   36-11.75 
  2 Foianini, Curt           M57 California, MD          10.26m   33-08.00 
  3 Bischof, Ralph           M59 Hainesport, NJ           7.87m   25-10.00 
 
M60 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Phells, Kendall          M61 Avenel, NJ              12.25m   40-02.25 
  2 McIntyre, Gerard         M60 Odenton, MD             10.91m   35-09.50 
 
M65 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jordan, Rufus            M68 Smyrna, DE               9.40m   30-10.25 
  2 Young, Jeff              M69 McLean, VA               9.36m   30-08.50 
  3 Proud, Joseph            M68 Bel Air, MD              8.95m   29-04.50 
  4 MacLaughlin, Kenneth     M69 Bel Air, MD              8.31m   27-03.25 
 
M70 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gainey, William          M70 clements, MD            10.72m   35-02.00 
  2 Holton, James            M72 Elkton, MD               9.31m   30-06.50 
  3 Reisberg, Wayne          M74 Marriottsville, MD       9.04m   29-08.00 
  4 marovich, dave           M74 chalfont, PA             9.00m   29-06.50 
  5 Hailstock, Henry         M73 Olney, MD                8.85m   29-00.50 
  6 Vasholz, David           M74 Columbia, MD             8.73m   28-07.75 
  7 Jones, James             M72 Baltimore, MD            8.68m   28-05.75 
  8 Pearce, James            M72 Columbia, MD             8.43m   27-08.00 
  9 Schumacher, Fred         M70 Frederick, MD            7.77m   25-06.00 
 10 Mayer, Ron               M74 Columbia, MD             7.40m   24-03.50 
 11 Myslinski, Norbert       M70 Ellicott City, MD        6.85m   22-05.75 
 
M75 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McCabe, Lee              M78 Ellicott City, MD        9.24m   30-03.75 
  2 Morgan, Curtis           M75 falls church, VA         8.57m   28-01.50 
 
M80 Shot Put

==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 kent, geoffrey           M84 washington, DC           8.85m   29-00.50 
  2 Hemler, Joseph           M83 Parkville, MD            8.43m   27-08.00 
  3 Beaton, Robert           M81 Annapolis, MD            8.19m   26-10.50 
 
M85 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Grier, Reginald          M89 Forestville, MD          2.56m    8-04.75 
 
W50 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Haynes, Julia            W53 York, PA                25.10m      82-04 
  2 Pikula, Ellen            W54 Yorktown Heights, N     21.22m      69-07 
 
W55 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ninomiya, Lisa           W56 Vienna, VA              22.90m      75-01 
  2 Chase, Freda             W55 Washington, DC          19.42m      63-08 
 
W60 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rowens, Deborah          W63 Annapolis, MD           18.87m      61-11 
 
W75 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Scheminant, Lois         W77 Annapolis, MD           13.19m      43-03 
  2 Hong, Gloria             W78 Sandy Spring, MD        11.93m      39-02 
 
W90 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dashiell, Wally          W94 Stevensville, MD         9.81m      32-02 
 
M50 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McLaughlin, Dennis       M53 Columbus, NJ            32.06m     105-02 
 
M55 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Robinson, Shawn          M56 Ellicott City, MD       37.84m     124-02 
  2 Foianini, Curt           M57 California, MD          37.38m     122-08 
  3 Biagioni, Remo           M58 Englewood, NJ           34.46m     113-01 
  4 Bischof, Ralph           M59 Hainesport, NJ          24.06m      78-11 
 
M60 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bovard, Jim              M61 Rockville, MD           28.00m      91-10 
 
M65 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jordan, Rufus            M68 Smyrna, DE              31.00m     101-08 
  2 Allen, Glen              M66 Baltimore, MD           30.25m      99-03 
  3 MacLaughlin, Kenneth     M69 Bel Air, MD             26.82m      88-00 
 
M70 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gainey, William          M70 clements, MD            37.25m     122-02 
  2 Reisberg, Wayne          M74 Marriottsville, MD      31.39m     103-00 
  3 marovich, dave           M74 chalfont, PA            29.54m      96-11 
  4 Pearce, James            M72 Columbia, MD            28.55m      93-08 
  5 Holton, James            M72 Elkton, MD              24.16m      79-03 
  6 Myslinski, Norbert       M70 Ellicott City, MD       23.48m      77-00 
  7 Jones, James             M72 Baltimore, MD           23.14m      75-11 
  8 Austin, Cortez           M70 Upper Marlboro, MD      22.48m      73-09 
  9 Mayer, Ron               M74 Columbia, MD            21.24m      69-08 
 
M75 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Merkowitz, David         M75 Clarksville, MD         35.00m     114-10 
  2 McCabe, Lee              M78 Ellicott City, MD       29.35m      96-03 
  3 Morgan, Curtis           M75 falls church, VA        26.30m      86-03 
 
M80 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hemler, Joseph           M83 Parkville, MD           24.42m      80-01 
  2 kent, geoffrey           M84 washington, DC          21.29m      69-10 
  3 Beaton, Robert           M81 Annapolis, MD           18.39m      60-04 
 
M85 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Grier, Reginald          M89 Forestville, MD          4.91m      16-01 
 
W50 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Haynes, Julia            W53 York, PA                26.24m      86-01 
  2 Pikula, Ellen            W54 Yorktown Heights, N     23.05m      75-07 
 
W75 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Scheminant, Lois         W77 Annapolis, MD           20.66m      67-09 
 
W90 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dashiell, Wally          W94 Stevensville, MD        12.50m      41-00 
 
M55 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Robinson, Shawn          M56 Ellicott City, MD       39.08m     128-02 
  2 Tozer, Bentz             M58 Enola, PA               36.67m     120-04 
  3 Bischof, Ralph           M59 Hainesport, NJ          15.27m      50-01 
 
M65 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jordan, Rufus            M68 Smyrna, DE              29.42m      96-06 
  2 Mathis, Keith            M65 Reisterstown, MD        22.38m      73-05 
 
M70 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Moss, Ken                M70 Leesburg, VA            48.50m     159-01 
  2 Gainey, William          M70 clements, MD            33.45m     109-09 
  3 Pearce, James            M72 Columbia, MD            31.66m     103-10 
  4 marovich, dave           M74 chalfont, PA            31.42m     103-01 
  5 Reisberg, Wayne          M74 Marriottsville, MD      19.13m      62-09 
 
M75 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Donnelly, Edward         M76 Prexel Hill, PA         28.15m      92-04 
  2 Morgan, Curtis           M75 falls church, VA        21.40m      70-02 
 
M80 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Beaton, Robert           M81 Annapolis, MD           23.57m      77-04 
 
M85 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dempster, Darrell        M88 Annapolis, MD           16.95m      55-07 
 
W50 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Haynes, Julia            W53 York, PA                26.25m      86-01 
  2 Pikula, Ellen            W54 Yorktown Heights, N     21.51m      70-07 
  3 Pan, Maureen             W54 Alexandria, VA          20.98m      68-10 
 
W55 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ninomiya, Lisa           W56 Vienna, VA              23.75m      77-11 
 
W60 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ullman, Rosanne          W64 Wilmette, IL             9.10m      29-10 
 
W75 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hong, Gloria             W78 Sandy Spring, MD        12.39m      40-08 
  2 Scheminant, Lois         W77 Annapolis, MD           10.32m      33-10 
 
W90 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dashiell, Wally          W94 Stevensville, MD         6.15m      20-02 
 
M50 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Samiec, James            M51 Trappe, MD              25.50m      83-08 
 
M55 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Foianini, Curt           M57 California, MD          44.05m     144-06 
  2 Atkin, Brian             M57 Culpeper, VA            40.07m     131-05 
  3 Bischof, Ralph           M59 Hainesport, NJ          19.19m      62-11 
 
M60 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Toepke, Tim              M61 Columbia, MD            31.15m     102-02 
 
M65 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Morgan, Keevan           M67 Wilmette, IL            31.68m     103-11 
  2 Mathis, Keith            M65 Reisterstown, MD        30.76m     100-11 
  3 Allen, Glen              M66 Baltimore, MD           30.51m     100-01 
  4 Jordan, Rufus            M68 Smyrna, DE              26.85m      88-01 
 
M70 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 marovich, dave           M74 chalfont, PA            26.20m      85-11 
  2 Holton, James            M72 Elkton, MD              25.82m      84-08 
  3 Henderson, Thomas        M70 Baltimore, MD           21.36m      70-01 
  4 Schumacher, Fred         M70 Frederick, MD           21.00m      68-11 
  5 Jones, James             M72 Baltimore, MD           19.69m      64-07 
  6 Myslinski, Norbert       M70 Ellicott City, MD       17.42m      57-02 
  7 Reisberg, Wayne          M74 Marriottsville, MD      17.15m      56-03 
 
M75 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Merkowitz, David         M75 Clarksville, MD         31.25m     102-06 
  2 Morgan, Curtis           M75 falls church, VA        21.66m      71-01 
 
M80 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 kent, geoffrey           M84 washington, DC          24.10m      79-01 
  2 Beaton, Robert           M81 Annapolis, MD           18.00m      59-01 
 
M85 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dempster, Darrell        M88 Annapolis, MD           12.32m      40-05 
 
M90 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hill, Jack               M91 Rockville, MD           11.48m      37-08 
 
W50 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Haynes, Julia            W53 York, PA                10.72m   35-02.00 
  2 Pikula, Ellen            W54 Yorktown Heights, N      8.25m   27-01.00 
 
W75 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Scheminant, Lois         W77 Annapolis, MD            7.79m   25-06.75 
 
W90 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dashiell, Wally          W94 Stevensville, MD         4.45m   14-07.25 
 
M55 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Robinson, Shawn          M56 Ellicott City, MD       15.07m   49-05.50 
  2 Tozer, Bentz             M58 Enola, PA               14.31m   46-11.50 
  3 Bischof, Ralph           M59 Hainesport, NJ           6.32m   20-09.00 
 
M60 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Toepke, Tim              M61 Columbia, MD             9.83m   32-03.00 
 
M65 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jordan, Rufus            M68 Smyrna, DE              12.37m   40-07.00 
 
M70 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Moss, Ken                M70 Leesburg, VA            19.91m   65-04.00 
  2 Gainey, William          M70 clements, MD            14.10m   46-03.25 
  3 marovich, dave           M74 chalfont, PA            13.62m   44-08.25 
  4 Pearce, James            M72 Columbia, MD            12.36m   40-06.75 
 
M75 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Morgan, Curtis           M75 falls church, VA        11.46m   37-07.25 
  2 Donnelly, Edward         M76 Prexel Hill, PA         10.66m   34-11.75 
 
M80 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Beaton, Robert           M81 Annapolis, MD           10.02m   32-10.50 
 
M85 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dempster, Darrell        M88 Annapolis, MD            7.29m   23-11.00 
 
W50 Other Frisbee Thro
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mattax, Audrey           W52 Frederick, MD        114-06.00     34.89m 
 
M50 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Peters, Glenn            M51 Columbia, MD         175-07.00     53.51m 
  2 Wilcox, Timothy          M50 Ellicott City, MD    146-00.00     44.50m 
 
M50 Other Football Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Peters, Glenn            M51 Columbia, MD         141-05.00     43.10m 
  2 Bunch, Milton            M51 Bowling Green, VA    126-04.00     38.50m 
  3 Wilcox, Timothy          M50 Ellicott City, MD    118-09.00     36.19m 
 
W50 Other Football Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mattax, Audrey           W52 Frederick, MD         91-00.00     27.73m 
 
M55 Other Frisbee Thro
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bischof, Ralph           M59 Hainesport, NJ       104-07.00     31.87m 
 
M55 Other Football Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Biagioni, Remo           M58 Englewood, NJ        106-06.00     32.46m 
  2 Bischof, Ralph           M59 Hainesport, NJ       101-04.00     30.88m 
 
W55 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Barringer, Dianne        W58 Frederick, MD         91-07.00     27.91m 
 
M55 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brooks, Doug             M56 Hampstead, MD        126-09.00     38.63m 
  2 Bischof, Ralph           M59 Hainesport, NJ       117-06.00     35.81m 
 
M60 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Koehler, Alan            M62 Ashton, MD           115-00.00     35.05m 
 
M60 Other Frisbee Thro
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Koehler, Alan            M62 Ashton, MD            77-00.00     23.46m 
  2 McGowan, James           M63 Bowie, MD             70-06.00     21.48m 
 
M65 Other Football Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Proud, Joseph            M68 Bel Air, MD           84-00.00     25.60m 
  2 MacLaughlin, Kenneth     M69 Bel Air, MD           76-03.00     23.24m 
 
M65 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Proud, Joseph            M68 Bel Air, MD          107-05.00     32.74m 
  2 MacLaughlin, Kenneth     M69 Bel Air, MD           84-00.00     25.60m 
 
W70 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bowens, Sylvia           W72 Frederick, MD         58-07.00     17.85m 
 
M70 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Schumacher, Fred         M70 Frederick, MD        111-10.00     34.08m 
  2 Reisberg, Wayne          M74 Marriottsville, MD   108-01.00     32.94m 
  3 Holton, James            M72 Elkton, MD           100-08.00     30.68m 
  4 Myslinski, Norbert       M70 Ellicott City, MD     83-06.00     25.45m 
  5 Jones, James             M72 Baltimore, MD         81-01.00     24.71m 
 
M70 Other Football Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Holton, James            M72 Elkton, MD            94-06.00     28.80m 
  2 Schumacher, Fred         M70 Frederick, MD         81-03.00     24.76m 
  3 Reisberg, Wayne          M74 Marriottsville, MD    79-10.00     24.33m 
  4 Myslinski, Norbert       M70 Ellicott City, MD     66-03.00     20.19m 
  5 Jones, James             M72 Baltimore, MD         62-04.00     18.99m 
 
M70 Other Frisbee Thro
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Myslinski, Norbert       M70 Ellicott City, MD     76-02.00     23.21m 
  2 Jones, James             M72 Baltimore, MD         42-05.00     12.92m 
 
W75 Other Frisbee Thro
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hong, Gloria             W78 Sandy Spring, MD      44-05.00     13.53m 
 
W75 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hong, Gloria             W78 Sandy Spring, MD      47-06.00     14.47m 
 
W75 Other Football Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hong, Gloria             W78 Sandy Spring, MD      44-10.00     13.66m 
 
M80 Other Football Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Beaton, Robert           M81 Annapolis, MD         75-10.00     23.11m 
  2 Comet, Lawrence          M84 Baltimore, MD         59-07.00     18.16m 
 
M80 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Beaton, Robert           M81 Annapolis, MD        106-08.00     32.51m 
  2 Comet, Lawrence          M84 Baltimore, MD         63-07.00     19.38m 
 
M80 Other Frisbee Thro
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Comet, Lawrence          M84 Baltimore, MD         84-02.00     25.65m 
 
M85 Other Frisbee Thro
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Grier, Reginald          M89 Forestville, MD       23-01.00      7.03m 
 
M85 Other Football Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Grier, Reginald          M89 Forestville, MD       21-00.00      6.40m 
 
M85 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Grier, Reginald          M89 Forestville, MD       22-02.00      6.75m 
 
W90 Other Football Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dashiell, Wally          W94 Stevensville, MD     113-08.00     34.64m 
 
W90 Other Softball Thr
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dashiell, Wally          W94 Stevensville, MD      38-08.00     11.78m 
 
W90 Other Frisbee Thro
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dashiell, Wally          W94 Stevensville, MD      16-00.00      4.87m 
 
W50 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Moser, Christine         W53 Bel Air, MD            9:45.87  
 
M55 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Murray, Alan             M55 Crofton, MD           11:55.98  
 
W55 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ropiski, Deborah         W59 Bel Air, MD           11:38.61  
 
W60 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Allen, Ina               W61 Baltimore, MD         12:57.72  
 
M65 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Morrison, John           M69 Essex, MD              9:26.37  
  2 Klebanow, Kenneth        M68 Columbia, MD          10:38.42  
 
W65 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hancock, Elizabeth       W65 Falls Church, VA      13:08.11  
 
M75 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ord, John                M75 Potomac, MD           10:40.08  
  2 Contract, Sheldon        M78 North Bethesda, MD    11:17.02  
  3 Eisner, Manny            M77 Pikesville, MD        11:35.99  
 
W75 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Skalinski, Joyce         W76 Bel Air, MD           13:10.77  
 
M80 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Copeland, Terry          M80 Frederick, MD         14:06.53  
  2 Gerson, Donald           M83 Silver Spring, MD     16:35.06  
 
W65 1600 Meter Race Walk Precision Wa
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mason, Pamela            W65 Silver Spring, MD     12:20.80   Time guessed 12:00
 
W70 1600 Meter Race Walk Rec Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bowens, Sylvia           W72 Frederick, MD         15:16.00  
 
M75 1600 Meter Race Walk Rec Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Swann, Fred              M78 Rockville, MD         26:58.56  
 
W75 1600 Meter Race Walk Rec Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sabino, Priscilla        W78 Sandy Spring, MD      26:58.60  
 
M80 1600 Meter Race Walk Rec Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Grant, Dale              M84 Bowie, MD             14:06.24  
  2 Comet, Lawrence          M84 Baltimore, MD         15:45.27